buy generic viagra online no prescription
Сегодня Среда, 28 Декабря 2016 14:20

Наши партнеры

Легалізація робочих місць та з/п – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня  і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), то такий місяць повністю зараховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується при обчисленні пенсії.

Однак, чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом зовсім не декларуючи оплату їхньої праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах». У цьому випадку мова йде про «тіньові» заробітки, з яких не сплачуються податки і внески. В результаті, погодившись на одержання зарплати в «конвертах», більшість людей не замислюється, що свідомо обкрадають самі себе.

Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих визначених законодавством гарантій, в тому числі головної – через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання достойної пенсії по старості, по інвалідності, в зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством.

А іноді трапляється, що реальна заробітна плата працівника відрізняється від тієї, що відображена у відомості. Щоб не допустити цього кожен працюючий громадянин має право звернутись із заявою до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання або перебування на обліку особисто або через уповноваженого представника для отримання доступу на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду, де відображені відомості про страховий стаж.

           В Одеський області у серпні поточного року 4 604 підприємства нараховували заробітну плату у розмірі менше мінімальної, а кількість найманих працівників з такою зарплатою становила 24 747 осіб або майже 8 відсотків від загальної кількості найманих працівників на цих підприємствах.Необхідно пам’ятати, якщо працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше мінімального розміру, страховий стаж в такому разі становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Отже, оформлення на роботу має бути офіційне, а виплата заробітної плати відповідно до законодавства – прозора і відкрита. В іншому випадку, працівники позбавляють себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством, а також сприяють порушенню трудового законодавства.          

          Тож, отримуючи заробітну плату в «конверті» чи маючи інше неоформлене  джерело доходу, працівник має забезпечене сьогодення, але ризикує своїм майбутнім.

 
 

Навигация
Главная Редактируем законопроекты Одесский регион.Возможности Деятельность организации работодателей
Бизнес и культура Календарь событий Каталог сайтов В помощь бизнесу Вопросы и ответы
Коммерческие предложения Игры Права потребителей Юридические консультации Эксперты и консультанты
 
Федерация работодателей Украины:


WEB Связаться с администратором сайта .
e-mail:
Бизнес и все для бизнеса в Одессе © 2006 - 2016 Все права защищены.
При копировании и использовании материалов ссылка на наш сайт как на источник информации - обязательна!
Все логотипы и товарные знаки на сайте - собственность их владельцев.